پروژه «تور استانبول» یکی از خدماتی که خطوط هوایی ترکیه به مسافرانش ارائه می‌کند، مجددا آغاز شد.

14تیر1401
0 نظر
پروژه «تور استانبول» یکی از خدماتی که خطوط هوایی ترکیه به مسافرانش ارائه می‌کند، مجددا آغاز شد.

پروژه «تور استانبول» یکی از خدماتی که خطوط هوایی ترکیه به مسافرانش ارائه می‌کند، مجددا آغاز شد.

آنکارا/ سلنا صمدلی/خبرگزاری آناتولی

پروژه «تور استانبول» ( Touristanbul) یکی از خدماتی که خطوط هوایی ترکیه (ترکیش ایرلاینز) به مسافرانش ارائه می‌کند و در دوره همه‌گیری کرونا متوقف شده بود، دوباره آغاز شده است.

در چارچوب این پروژه، مسافران ترانزیت بین‌المللی پروازهای ترکیش ایرلاینز این شانس را دارند که با یک گشت شهری رایگان با مکان‌های تاریخی و فرهنگی استانبول آشنا شوند.

مسافرانی که بین دو پروازشان 6 الی 24 ساعت فاصله دارد، این امکان را پیدا می‌کند که از تور رایگان استانبول استفاده کنند.

مسافرانی که از فرودگاه استانبول، سوار وسیله نقلیه ویژه «تور استانبول» می‌شوند، پس از گشت و گذار در شهر با همراهی راهنما، برای انجام پرواز بعدی خود به فرودگاه بازگردانده می‌شوند.

برنامه «تور استانبول» با در نظر گرفتن برنامه پروازی مسافران تهیه و برنامه ریزی می‌شود.

مسافران خطوط هوایی ترکیه می‌توانند به 6 تور مختلف که هر روز مطابق با زمان پروازشان برگزار می‌شود، ملحق شوند.

نقاط مهم تاریخی و فرهنگی استانبول مانند مسجد سلطان احمد، مسجد ایاصوفیه، کاخ توپکاپی و موزه علوم و فناوری اسلامی توجه زیادی را از سوی مسافران پروازهای ترانزیت به خود جلب می‌کند.

تاکنون شهروندان 129 کشور در قالب این تور به گشت و گذار در استانبول پرداخته‌اند. بیشترین متقاضیان و علاقمندان به این تور از کشورهای روسیه، اندونزی و فرانسه بوده‌اند.

احمد اولموشتر معاون مدیر کل شرکت هواپیمایی ترکیه (ترکیش ایرلاینز) در امور بازاریابی و فروش در مورد این پروژه اظهار داشت: قصد داریم با پروژه «تور استانبول» فرهنگ ترکیه و زیبایی‌های منحصر به فرد استانبول را به مسافران پروازی خود نشان داده و به گردشگری کشور نیز کمک کنیم.

وی تاکید کرد: هدفمان از ارائه این خدمات ویژه، افزایش تعداد مسافران پروازهای ترانزیت و افزایش سهم‌مان در بازار است.این پروژه در سال 2020 به منظور محافظت مسافران از تاثیرات منفی اپیدمی کووید-19 متوقف شده بود. در چارچوب این پروژه از سال 2009 تاکنون ترکیش ایرلاینز در مجموع میزبان 349 هزار و 738 توریست در استانبول بوده‌ است.

اولموشتر تصریح کرد: پیش‌بینی می‌کنیم که تا پایان سال جاری حدود 60 هزار مسافر دیگر از پروازهای ترانزیت ترکیش ایرلاینز از فرصت «تور استانبول» بهره‌مند شوند.

منبع : آناتولی

پیام بگذارید