وزیر خارجه رژیم صهیونیستی امروز به ترکیه سفر می‌کند

2تیر1401
0 نظر
وزیر خارجه رژیم صهیونیستی امروز به ترکیه سفر می‌کند

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی امروز به ترکیه سفر می‌کند

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی امروز پنجشنبه به منظور دیدار با مقامات ترکیه عازم این کشور می‌شود.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «یائیر لاپید» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی امروز پنجشنبه راهی ترکیه خواهد شد و قرار است در این سفر با «مولود چاووش اوغلو» همتای ترکیه ای خود دیدار کند.

به گزارش عرب 48، روزنامه هاآرتص نوشت: انتظار می رود لاپید امروز بعدازظهر وارد آنکارا شود و بعدازظهر امروز با چاووش اوغلو کنفرانس خبری مشترک برگزار کند.

این روزنامه افزود: لاپید با وجود بحران سیاسی در اسرائیل و انتخابات  زودهنگام  تصمیم گرفت این دیدار را انجام دهد.

رسانه های رژیم صهیونیستی اعلام کردند  که دو طرف  قرار است در این دیدار درباره توسعه همکاری‌های دوجانبه و تحولات منطقه گفتگو کنند.

این سفر در حالی انجام می شود که پیش از این، روزنامه «ینی شفق» نزدیک به دولت ترکیه به نقل از اردوغان نوشت: گام‌هایی را با هدف دستیابی به سطح بالای روابط ترکیه و اسرائیل خواهیم برداشت.

سفر لاپید یک روز پس از سفر «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی به آنکارا، برای اولین بار پس از ترور «جمال خاشقجی» روزنامه نگار سعودی، انجام می‌شود. هدف از سفر بن سلمان بازگرداندن روابط بین عربستان سعودی و ترکیه به حالت عادی است.

این در حالیست که طی روزهای گذشته رژیم صهیونیستی بالاترین سطح خطر را برای گردشگران خود در ترکیه اعلام کرده و از آنها خواسته بود که هرچه زودتر به سرزمین‌های اشغالی بازگردند.

اخیرا نیز «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه با «اسحاق هرتزوگ» همتای اسرائیلی به‌صورت تلفنی درباره مسائل منطقه‌ای گفتگو کرده بودند، همچنین هرتزوگ از اردوغان به‌دلیل تلاش ترکیه برای مبارزه با تروریسم تشکر و قدردانی کرده بود.

برخی رسانه‌های صهیونیستی و سعودی نیز در خبرهای فوری نوشتند که وزیر خارجه صهیونیستها میان هشدارها نسبت به اقدامات احتمالی ایران علیه صهیونیستها در سفری فوری به ترکیه خواهد رفت.

وزیر امورخارجه رژیم صهیونیستی اخیرا  از اسرائیلی‌ها در خاک ترکیه خواست هرچه سریعتر این کشور را ترک کنند.

همچنین اداره عملیات ارتش رژیم صهیونیستی به کلیه افسران، کارمندان دائمی و سربازان خود در خاک ترکیه دستور داد که فورا این کشور را ترک کنند.

منبع : تسنیم

پیام بگذارید