نام شرکت ملی هواپیمایی ترکیه تغییر کرد

25خرداد1401
0 نظر
نام شرکت ملی هواپیمایی ترکیه تغییر کرد

نام شرکت ملی هواپیمایی ترکیه تغییر کرد

به گزارش مشرق، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در سخنانی اعلام کرد: به عنوان بخش از تلاش‌های ترکیه در سطح بین المللی پس از تبدیل نام این کشور از turky به Türkiye، از این به بعد  نام شرکت ملی هواپیمایی ترکیه نیز به جای ترکیش ایرلاینز، به Türkiye Hava Yollari. تغییر پیدا می‌کند.  از این به بعد بر بدنه هواپیماهای ترک، Türkiye Hava Yollar حک خواهد شد.

Hava Yollari در زبان ترکی به معی شرکت هواپیمایی است.

این در حالی است که چندی پیش مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه در صفحه رسمی توییتر خود اعلام کرد: ترکیه که تا پیش از این به صورت Turkey نوشته می‌شد، نوشتار خود را به صورت رسمی در مجامع بین‌المللی به Türkiye تغییر داده و این تغییر اکنون در سازمان ملل هم به ثبت رسیده است.

فرآیند تغییر نام پس از آن آغاز شد که رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در ماه دسامبر از مردم این کشور خواست برای نوشتن نام ترکیه در هر زبانی از رسم‌الخط این کشور استفاده کنند. او همچنین به شرکت‌ها توصیه کرده بود برای کالاهای صادراتی هم از همین رسم‌الخط روی محصولات استفاده کنند.

تغییر نام کشورها چندان غیر عادی نیست. هلند، مقدونیه و بورکینافاسو نیز از جمله کشورهایی هستند که نام خود را در عرصه بین‌المللی تغییر داده اند. نام کشورمان نیز در سال ۱۹۳۵ از Persia به ایران تغییر یافت.

منبع : مشرق

پیام بگذارید