تبدیل ترکیه به مقصد مطلوب برای کشورهای خارجی

21تیر1401
0 نظر
تبدیل ترکیه به مقصد مطلوب برای کشورهای خارجی

تبدیل ترکیه به مقصد مطلوب برای کشورهای خارجی

تبدیل ترکیه به مقصد مطلوب برای کشورهای خارجی

اتحادیه صادرکنندگان خدمات (HİB) اعلام کرد که ترکیه تبدیل به مقصد مطلوب برای کشورهای جغرافیای نزدیک شد است.

استانبول/ خبرگزاری آناتولی

اتحادیه صادرکنندگان خدمات (HİB) با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که ترکیه تبدیل به مقصد مطلوب برای کشورهای جغرافیای نزدیک شده و تعداد کشورهای مورد هدف را به 60 کشور افزایش داده است.

پروفسور اورحان غازی یغیتباش، عضو هیات مدیره این سازمان در بیانیه فوق اظهار داشت که بخش‌های خدمات‌رسانی موسوم به «صنعت بدون دودکش» در افزایش نرخ اشتغال و حجم صادرات ترکیه سهم بزرگی دارند.

یغیتباش تصریح کرد: در صادرات بخش خدامات پزشکی که هم در بخش گردشگری و هم در بخش حمل‌و‌نقل مسافر اثر اهرمی دارد، با زیرساخت فناورانه، هزینه‌های مناسب درمانی، سهولت حمل‌و‌نقل و کیفیت پرسنل ما پتانسیل رهبری داریم. شکی نداریم که بخش خدامات بهداشتی کشور طی مدت کوتاهی به هدف صادرات 110 میلیارد دلار دست خواهد یافت.

آلپرن کاچار، معاون مدیرکل تجارت خدمات بین‌المللی وابسته به وزارت بازرگانی ترکیه نیز اعلام کرد که این وزارتخانه برای بخش خدمات‌رسانی اهمیت خاصی قائل است.

کاچار خاطرنشان کرد: ترکیه دارای پتانسیل بزرگی در بخش خدمات‌رسانی است. حجم صادرات خدمات بهداشتی با تلاش‌های شرکت‌ها برای کسب ارز به کشور با استفاده از مشوق‌های جامع، به سطح شایسته آن خواهد رسید.

پیام بگذارید