استقبال گسترده گردشگران انگلیسی از شهر موغلا ترکیه

22تیر1401
0 نظر
استقبال گسترده گردشگران انگلیسی از شهر موغلا ترکیه

استقبال گسترده گردشگران انگلیسی از شهر موغلا ترکیه

استقبال گسترده گردشگران انگلیسی از شهر موغلا ترکیه

شهر ساحلی موغلا ترکیه با طبیعت بکر، هتل‌های لوکس و جذابیت‌های تاریخی و فرهنگی خود مورد توجه گردشگران انگلیسی قرار دارد.

موغلا/ خبرگزاری آناتولی

گردشگران انگلیسی که در سال‌های گذشته تعطیلات خود را در ترکیه گذرانده بودند، امسال نیز استان موغلا را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کردند.

بیش از نیمی از گردشگران خارجی که طی 6 ماهه اول امسال برای گذراندن تعطیلات به استان موغلا سفر کردند٬ انگلیسی‌ها هستند.

شهر ساحلی موغلا علاوه بر طبیعت بکر و هتل‌های لوکس به دلیل جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی نیز مورد توجه گردشگران قرار دارد. این شهر با ظرفیت 340 هزار تخت هتل در سال جاری میزبان گردشگران داخلی و خارجی است.

ذکریا بینگول، مدیر فرهنگ و گردشگری موغلا در این راستا به خبرنگار آناتولی گفت: «گردشگران از کشورهای مختلف جهان برای گذراندن تعطیلات تابستانی به موغلا سفر می‌کنند. در ماه‌های آینده شاهد افزایش بیشتر گردشگران خواهیم بود.»

وی افزود: «تعداد گردشگرانی که در بازه زمانی 1 ژانویه تا 30 ژوئن امسال به موغلا آمدند به 887 هزار و 660 نفر می‌رسد. انگلیسی‌ها با 453 هزار و 863 نفر و روس‌ها با 73 هزار و 950 نفر در رده‌های اول و دوم قرار گرفتند. آلمانی‌ها با 65 هزار و 92 نفر، لهستانی‌ها با 55 هزار و 255 نفر و هلندی‌ها با 31 هزار و 326 نفر در رده‌های بعدی قرار دارند.»

بولنت اویسال، عضو هیئت مدیره فدراسیون هتلداران ترکیه و رئیس اتحادیه هتلداران فتحیه نیز گفت که حدود 20 سال است که گردشگران انگلیسی استان موغلا را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب می‌کنند.

وی گفت: سرگرمی‌هایی مانند پاراگلایدرسواری، غواصی و سافاری با جیپ در این منطقه مورد استقبال گردشگران انگلیسی قرار گرفته است. انتظار داریم یک میلیون و 250 هزار گردشگر انگلیسی امسال از فرودگاه دالامان وارد موغلا شوند.

منبع : خبرگذاری آناتولی

پیام بگذارید